Atrakcyjny widok z przełęczy Krzyżne (2112 m n.p.m.) - sierpień 2013

Ulubiona tatrzańska przełęcz [ankieta]


Witam. Ponad miesiąc temu przeprowadziłem głosowanie na Wasze ulubione tatrzańskie szczyty. Wtedy dzięki Waszej aktywności wyszły całkiem ciekawe wyniki, stąd też postanowiłem zrobić podobne głosowania dla tatrzańskich przełęczy, dolin, stawów, potoków, wodospadów i szlaków turystycznych. Na dobry początek czas rozstrzygnąć to, które przełęcze „cieszą się” największą Waszą sympatią. 🙂

Podobnie jak w przypadku głosowania na ulubione tatrzańskie szczyty, tym razem również dałem możliwość wyboru 4 miejsc. W ankiecie początkowo umieściłem 25 przełęczy, przy czym jestem otwarty na Wasze propozycje w komentarzach pod tym wpisem, więc liczba dostępnych przełęczy w ankiecie może wzrosnąć.

Na które tatrzańskie przełęcze zagłosowałem?

Atrakcyjny widok z przełęczy Krzyżne (2112 m n.p.m.) - sierpień 2013
Atrakcyjny widok z przełęczy Krzyżne (2112 m n.p.m.) – sierpień 2013

A jakie są Wasze ulubione tatrzańskie przełęcze?

To już pokażą wyniki ankiety. 🙂 Zachęcam Was do głosowania, bo im więcej głosów się uzbiera, tym bardziej miarodajne wyniki uzyskamy. Wstępnego podsumowania wyników możecie się spodziewać jeszcze w tym miesiącu.

Faworyci ankiety:

Przede wszystkim przełęcze należące do sieci szlaków turystycznych, bo są bardziej znane od tych pozaszlakowych. Zawrat (2158 m n.p.m.) z racji swej popularności powinien otrzymać całkiem sporo głosów. Do głównych faworytów zaliczam również Szpiglasową Przełęcz (2110 m n.p.m.) -> piękne widoki + atrakcyjna lokalizacja między popularnymi dolinami, w pobliżu jednego z Waszych ulubionych szczytów. Poza tym wydaje mi się, że w czołówce głosowania mogą się znaleźć Krzyżne (2112 m n.p.m.), Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem (2307 m n.p.m.), a także Kozia Przełęcz (2137 m n.p.m.).

Oprócz tego sporą popularnością „cieszą się” np. Przełęcz między Kopami (1499 m n.p.m.), Kondracka Przełęcz (1725 m n.p.m.), Przełęcz pod Kopą Kondracką (1863 m n.p.m.), Liliowe (1952 m n.p.m.), czy też Świnicka Przełęcz (2051 m n.p.m.), ale nie wiem jak to się odbije na wynikach głosowania, gdyż te przełęcze raczej nie zaliczają się do grona tych najbardziej atrakcyjnych.

Uwaga!

Swój wybór warto trochę przemyśleć, bo niestety ankiety “Polldaddy” nie przewidują pomyłek, przez co później nie da się zmieniać swojego głosu. Poza tym jeśli chcecie zagłosować na kilka przełęczy (2, 3 lub max 4), to od razu wszystkie zaznaczcie przed kliknięciem opcji “Vote”, która jest dostępna pod wszystkimi dostępnymi propozycjami.

-> Co robić, jeżeli wśród moich propozycji nie widzisz przełęczy, na które chcesz zagłosować?

Na początek wstrzymaj się z głosowaniem (aby sobie nie zablokować tej opcji). Następnie w komentarzu pod tym wpisem podaj swoje propozycje i poczekaj na moją aktualizację ankiety. Postaram się w miarę sprawnie działać – oczekiwanie raczej nie powinno przekraczać 24 godzin (wieczorem, w nocy i wcześnie rano aktualizacja może nastąpić dość szybko, natomiast o innych porach dnia spodziewane trochę dłuższe oczekiwanie).

5 myśli w temacie “Ulubiona tatrzańska przełęcz [ankieta]”

    1. Tak, póki co faworyci nie zawodzą. 🙂 Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem, Krzyżne, Zawrat oraz Szpiglasowa Przełęcz zyskały sporą przewagę nad pozostałymi przełęczami w ankiecie. Pozdrawiam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s