Widok na Litworowy Staw - sierpień 2012 [fot. Michał Skwarczek]

Ulubiony tatrzański staw [ankieta]


Witam. Stworzyłem kolejną ankietę, która ma na celu określić Wasze ulubione elementy tatrzańskiego krajobrazu. Tym razem zachęcam Was do głosowania na stawy.

Dałem możliwość wyboru maksymalnie 4 stawów, czyli możecie sobie zagłosować na 1, 2, 3 lub 4 stawy. Na początek w ankiecie znalazło się 25 tatrzańskich stawów, jednak podobnie jak w przypadku poprzednich tego typu ankiet, jestem otwarty na propozycje w komentarzach pod wpisem, stąd też w razie potrzeby liczba dostępnych stawów w ankiecie może wzrosnąć.

Na które tatrzańskie stawy zagłosowałem?

 • Litworowy Staw Białowodzki (Litvorové pleso) -> atrakcyjna, wręcz bajeczna lokalizacja w Litworowej Dolinie (w centrum Tatr Wysokich) + piękne wkomponowanie się w tamtejszy efektowny krajobraz + ładny wygląd stawu + możliwe ciekawe odbicia lustrzane + przezroczysta woda;
 • Czarny Staw pod Rysami -> całkiem fajna lokalizacja i efektowne otoczenie, duży rozmiar, bardzo atrakcyjny wygląd, dobre warunki do odbić lustrzanych, a także konkretna przezroczystość wody;
 • Morskie Oko -> spory rozmiar + piękna lokalizacja u podnóża potężnych Mięguszowieckich Szczytów, poza tym Morskie Oko „oczarowało mnie” rewelacyjnymi odbiciami lustrzanymi o wczesnych godzinach, kiedy na spokojnej tafli stawu da się dostrzec oświetlone Mięguszowieckie Szczyty, Mnich, Cubrynę i Wołowy Grzbiet;
 • Smreczyński Staw -> naprawdę duży potencjał na fajne odbicia lustrzane + w miarę malownicze otoczenie.

Hmm… jeśli miałbym wskazać swój 1 najbardziej ulubiony tatrzański staw, to obecnie chyba postawiłbym na Litworowy Staw.

Widok na Litworowy Staw - sierpień 2012 [fot. Michał Skwarczek]
Widok na Litworowy Staw – sierpień 2012 [fot. Michał Skwarczek]
A jakie są Wasze ulubione tatrzańskie stawy?

Ankieta powinna to wyjaśnić. Wstępne podsumowanie wyników postaram się przedstawić jeszcze w tym miesiącu. Natomiast aktualne wyniki ankiety możecie sobie sprawdzać w dowolnym momencie klikając na opcję “View Results”.

Faworyci ankiety:

Głównym faworytem wydaje się być zdecydowanie najbardziej popularny tatrzański staw -> Morskie Oko. W dodatku przemawia za tym nie tylko ogromna popularność – ten staw naprawdę jest atrakcyjny i posiada fajną lokalizację. Stąd też ewentualny brak wygranej Morskiego Oka w tej ankiecie byłby całkiem sporą niespodzianką. 🙂

Co oprócz Morskiego Oka? Znaczna liczba głosów nie zdziwi mnie w przypadku Smreczyńskiego Stawu, Czarnego Stawu pod Rysami, czy też Czarnego Stawu Gąsienicowego. Poza tym myślę, że obiekty z Doliny Pięciu Stawów Polskich też mają szansę na dobry wynik (a zwłaszcza Wielki Staw Polski). Ponadto ciekawi mnie to, które pozostałe stawy znajdą się w czołówce głosowania.

Uwaga!

Swój wybór warto trochę przemyśleć, bo niestety ankiety “Polldaddy” nie przewidują pomyłek, przez co później nie da się zmieniać swojego głosu. Poza tym jeśli chcecie zagłosować na kilka stawów (2, 3 lub max 4), to od razu wszystkie zaznaczcie przed kliknięciem opcji “Vote”.

-> Co robić, jeżeli wśród moich propozycji nie widzisz stawów, na które chcesz sobie zagłosować?

Wtenczas głosowanie odłóż na później (aby sobie nie zablokować tej opcji). Następnie w komentarzu pod tym wpisem podaj swoje propozycje i poczekaj na moją aktualizację ankiety. Postaram się w miarę sprawnie działać.

14 myśli w temacie “Ulubiony tatrzański staw [ankieta]”

  1. Czarny Staw Gąsienicowy trochę zaskakuje mnie mocnym startem w ankiecie. 🙂 Spodziewałem się gładkiej wygranej Morskiego Oka, a tymczasem widać, że jednak ma mocną konkurencję w głosowaniu. Ciekawe jak to się rozwinie przy większej liczbie głosów.

 1. Tym razem będę mało oryginalny: CSG :). Skorzystałem jednak z możliwości oddania głosów na kilka stawów i zagłosowałem też na Zielony Kieżmarski i Wielki Staw Spiski. Spodziewałem się że CSG będzie wysoko więc tu zaskoczenia raczej nie ma ale zaskoczył mnie słaby mimo wszystko start Morskiego Oka

  1. Również liczyłem się z tym, że Czarny Staw Gąsienicowy trafi do czołówki, ale spodziewałem się raczej, że będzie walczyć o 2 miejsce, a tymczasem prowadzi i powiększa przewagę nad Morskim Okiem. Z kilku ostatnich ankiet, ten początek najbardziej mnie zaskoczył. Jednak wyniki jeszcze mogą się pozmieniać. Wczoraj w głosowaniu na doliny bardzo mocny start miała Dolina Gąsienicowa, ze znaczną przewagą nad pozostałymi dolinami, a tymczasem później Dolina Pięciu Stawów Polskich odrobiła straty i na ten moment prowadzi w tamtym głosowaniu, z lekką przewagą nad Doliną Gąsienicową.

  1. OK, zaktualizowałem ankietę. Przy czym nie wiem o który dokładnie Długi Staw chodziło, więc dodałem do wyboru zarówno Długi Staw Gąsienicowy, Długi Staw Wielicki, jak i Długi Staw Staroleśny.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s