Kościeliski Potok - sierpień 2012

Wasze ulubione tatrzańskie potoki [wyniki ankiety]


Przedstawiam Wam podsumowanie wyników głosowania na ulubione tatrzańskie potoki po 12 dniach od początku ankiety. To głosowanie „cieszyło się” niewielkim zainteresowaniem. Stąd też widać, że w kategorii „woda” potoki raczej nie są aż tak ekscytujące jak np. tatrzańskie stawy.

Podsumowując, po pierwszych 12 dniach działania ankiety uzbierało się tylko 167 głosów (najsłabszy wynik spośród ostatniej serii głosowań na ulubione elementy tatrzańskiego krajobrazu). W tej ankiecie z początku zamieściłem 25 różnych propozycji (z czego można sobie zagłosować na 1, 2, 3 lub 4 wybrane potoki). Byłem otwarty na dodatkowe Wasze propozycje w komentarzach na blogu, jednak nie skorzystaliście z tej opcji.

Kościeliski Potok - sierpień 2012
Kościeliski Potok – sierpień 2012

Uzyskane wyniki po pierwszych 12 dniach głosowania:

TOP 10 ulubionych tatrzańskich potoków Liczba głosów
1 Kościeliski Potok

 
35 20,96%
2

Biały Potok -> najwyższe miejsce spośród niewielkich potoków

17 10,18%
3 Strążyski Potok

16 9,58%
4

Chochołowski Potok

15 8,98%
5

Roztoka -> najwyższe miejsce spośród potoków leżących w Tatrach Wysokich

14 8,38%
6

Białka + Biała Woda -> najwyższe miejsce spośród słowackich potoków (przy czym sama Białka leży na granicy polsko-słowackiej)

12 7,19%
7 Olczyski Potok

7 4,19%
7 Rybi Potok

7 4,19%
9 Bystra

6 3,59%
9 Zimna Woda + Mała Zimna Woda -> 2 miejsce spośród słowackich potoków

6 3,59%
Strążyski Potok - lipiec 2012
Strążyski Potok – lipiec 2012

Mój komentarz do wyników:

Po pierwszych 12 dniach głosowania wyraźne prowadzenie objął sobie Kościeliski Potok, co nie stanowi żadnej niespodzianki, bo był to główny „faworyt” -> naprawdę atrakcyjny potok położony w jednej z najpopularniejszych tatrzańskich dolin. Takie połączenie popularności z atrakcyjnością wystarczyło do zdominowania ankiety. Kościeliski Potok zdobył dwa razy więcej głosów od Białego Potoku, który zajął wysokie 2 miejsce. Wspomniany Biały Potok raczej jest niewielki, ale uchodzi za całkiem ciekawy (zawiera fajne kaskady). Znajduje się w popularnej zakopiańskiej dolince (Dolina Białego). Trzecie miejsce z niewielką stratą osiągnął pobliski Strążyski Potok. Zatem widać, że potoki z tzw. zakopiańskich dolinek są znane i lubiane.

Z kolei tuż za „podium” znalazł się duży Chochołowski Potok. Natomiast 5 miejsce zdobyła Roztoka – to również spory potok, wszak odwadnia Dolinę Pięciu Stawów Polskich. Zaś na 6 miejscu znalazła się Białka + Biała Woda. Pod względem ilości wody, Białka to jeden z największych tatrzańskich potoków. Zaś Biała Woda jest ciekawym dopływem Białki. Wspomniana Biała Woda zdobyła największą ilość głosów spośród wszystkich słowackich potoków.

Łącznie po 12 dniach od początku ankiety pierwsza dziesiątka Waszych „ulubionych potoków” zgarnęła sobie 80,83% wszystkich głosów. Przy czym jak już to wspomniałem, Kościeliski Potok jest zwycięzcą. Natomiast między 2 a 6 miejscem była dość zacięta walka.

Biała Woda, w tle widoczne np. Zadni Gerlach, Batyżowiecki Szczyt, Młynarczyk i Nawiesista Turnia - sierpień 2012
Biała Woda, w tle widoczne np. Zadni Gerlach, Batyżowiecki Szczyt, Młynarczyk i Nawiesista Turnia – sierpień 2012

Podsumowałem i skomentowałem wyniki pierwszych 12 dni głosowania na ulubione tatrzańskie potoki, przy czym nie zamykam tej ankiety. Liczę na to, że dojdzie jeszcze troszkę nowych głosów…

-> Klikając na opcję “View Results” możecie sobie zobaczyć pełne, aktualne wyniki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s