Wspinaczka skałkowa [timelapse]


Timelapse to technika, która świetnie nadaje się do uwieczniania pięknych krajobrazów (wschody i zachody słońca, ruchy chmur i mgieł). Przy czym nie jest to jedyne zastosowanie. Byłem ciekaw jak timelapse gopro sprawdzi się do nagrań w skałach….

Efekt? Po pierwszych próbach muszę przyznać, że nawet coś z tego wyszło. Wspinaczka skałkowa momentami potrafi przebiegać w naprawdę wolnym tempie, nieraz trzeba się intensywnie rozglądać i sporo namacać skały, aby odnaleźć sobie dobre stopnie i chwyty, które pozwolą skutecznie przemieścić się do góry. Natomiast w nagraniach timelapse przejścia są dynamiczne i łatwiej je później obejrzeć bez znużenia.

Przedstawiam Wam parę scen z Lasu Wolskiego (Strzelnica, dolna skała) i Doliny Będkowskiej (Grupa Łabajowej). Jest to pierwszy filmik ze wspinaczką skałkową na kanale Poczuj Magię Gór i zapewne będzie ich więcej. 2019 rok stanowi mój pierwszy sezon wspinaczkowy. Zaczęło się od ścianki (sztuczne obiekty w Krakowie), a następnie wkręciłem się także w skały. Niewątpliwie świetna pasja, choć wymagająca.

Jeśli filmik Ci się spodobał, to zostaw łapkę w górę i -> subskrybuj!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s